Search
Close this search box.

Jednotka Den

Kdo by se nesetkal s označením Den…nutno podotknout, že se nejedná o počet dnů, jak dlouho zboží vydrží, ale o jednotku, která určuje jemnost vlákna, ze kterého je právě punčochové zboží vyrobeno. Obecně platí, že čím je číslo nižší, tím je materiál jemnější a naopak. 🙂

Technologie našich silonek se opírá o tradiční výrobu tohoto zboží. Materiálové směsi jsou v takovém poměru, aby uživatelce zajistily co největší komfort při nošení, ale také co se údržby a životnosti týče.

Základní surovinou jsou polyamidová vlákna, která tvoří zhruba 85 % produktu. Tato vlákna termoplastická vlákna našim silonkám zajistí poměrně snadnou údržbu a požadovanou tvarovou stabilitu, která je u silonek velice důležitá. Toto vlákno je syntetickou náhradou přírodního hedvábí.

Kouzelník mezi vlákny je elastan. Toto vlákno lze natáhnout nejméně na trojnásobek vlastní délky. Tímto se naše silonky stávají mimořádně uživatelsky příjemné, jelikož vlákno zaručuje rychlé schnutí, snadnou údržbu a odolnost proti oděru. 

Bavlna je přírodní rostlinný materiál, který je známý již od 4. tis. př. Kr. a pochází z Indie. Jelikož chceme pro naše klientky opravdu jen to nejlepší, jsou naše silonky opatřeny bavlněným klínkem, umístěným v rozkrokované části. Klínek je díky bavlně jemný, pohlcuje vlhkost a postará se o pocit komfortu po celý den.